آیا رژیم غذایی که دارید، فعالیت شما را مختل می‌کند؟

نوشته شده توسط مامانا پلاس

آیا رژیم غذایی که دارید، فعالیت شما را مختل می‌کند؟

احتمالا شگفت زده خواهید شد اگر بدانید چیزی که می‌خورید تا چه اندازه می‌تواند در تحرک و فعالیت شما تاثیر داشته باشد.  در ادامه با ما باشید تا با این موضوع بیشتر آشنا شوید:

  • مواد مغذی که از غذاها بدست می‌آورید به ساختن استخوان بندی‌های بدن، قدرت عضله، بازسازی و جایگزینی بافت‌ها کمک می‌کنند و مغز و قلب شما را فعال و سالم نگه می‌دارند.
  • همچنین رژیم غذایی شما بر روی توسعه بیماری‌های مزمنی مانند دیابت نوع ۲، بیماری‌های قلبی و استپروسیس (پوکی استخوان) تاثیر می‌گذارد. همه اینها می‌توانند سلامتی شما را به خطر بیندازد و توانایی شما برای یک زندگی فعال و مستقل را مختل کنند.
  • خوردن غذاهای مناسب اهمیت دارد، اما همچنین مقداری که می‌خوریم و نسبت کالری که از غذا می‌گیریم و کالری که می‌سوزانیم نیر حائز اهمیت است. برای مثال اضافه وزن می‌تواند به راحتی تحرک شما را کمتر کند و فعالیت‌های روزمره را دشوار‌تر کند.

راهکارهای سالم خوردن

کتاب‌های زیادی درباره رژیم غذایی و روش‌های خوردن سالم وجود دارند که به لاغر شدن شما و داشتن یک زندگی سالم و طولانی تر کمک می‌کنند. اما سالم خوردن بسیار کار راحتی است.

  • سعی کنید بیشتر از غذاهای گیاهی استفاده کنید که پردازش نشده باشند ( برای مثال کنسرو‌های گیاهی پردازش شده هستند و زیاد توصیه نمی‌شود )
  • طیف متنوعی از میوه‌ها، سبزیجات و مغز‌ها و دانه‌ها را بخورید تا مطمئن شوید بدن شما تمام مواد مغذی را دریافت کرده است.
  • مراقب میزان خوردن خود باشید و مصرف کالری و سطح فعالیت‌های فیزیکی خود را در تعادل نگه دارید.

منبع : فوت وفن

درج دیدگاه

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید