به‌به بهار… امان از حساسیت!

نوشته شده توسط مامانا پلاس

به‌به بهار… امان از حساسیت!

درمان طبیعی عطسه‌ها و سرفه‌های ناشی از حساسیت در فصل گرده‌افشانی

آلرژی یا حساسیت بهاری با این که ممکن است بی‌ضرر به نظر برسد اما می‌تواند خیلی آزاردهنده باشد؛ مخصوصاً وقتی خواب شما را مختل می‌کند، سرفه و عطسه می‌کنید یا به سختی می‌توانید نفس بکشید. شما می‌توانید علائم سرفه و عطسه حساسیتی خود را به راحتی و با استفاده از درمان‌های طبیعی و خانگی از بین ببرید.

با نوشیدن مایعات زیاد می‌توانید سرفه و عطسه حساسیتی خود را کاهش دهید. آب و آب میوه به شما در پاکسازی مخاط گلو کمک می‌کند. مایعات باعث نرم شدن مخاط می‌شود و شما به راحتی می‌توانید با سرفه کردن از شر آنها نجات پیدا کنید. هر چند وقت یک بار که حس می‌کنید حملات سرفه و عطسه نزدیک است چند جرعه آب بنوشید.

خودتان شربت سرفه درست کنید. کمی آب لیموی تازه بگیرید و آن را با عسل به میزان دو برابر آبلیمو ترکیبی کنید. هر وقت حس کردید سرفه‌های حاسیتی شما خارج از کنترل هستند این ترکیب را بنوشید تا تسکین پیدا کنید.

هوایی که تنفس می‌کنید را مربوط نگه دارید. دوش آب گرم بگیرید و در هوای بخار نفس بکشید. هوای اتاق خواب را مرطوب نگه دارید و با استفاده از دستگاه بخور یا دستگاه تصفیه هوا رطوبت اتاق را حفظ کنید. با این کار مخاط نرم می‌شوند و سرفه و عطسه حساسیتی شما آرام خواهند شد.

گلوی خود را نرم نگه دارید. شما می‌توانید با نوشیدن چای داغی که با عسل شیرین شده است گلویتان را از خشک شدن و آزاردهنده شدن خلاص کنید. با مکیدن شکلات‌های سخت از سرفه‌های مداوم خود پیشگیری کنید.

هنگام خوابیدن سر خود را بالاتر نگه دارید. یک یا دو بالش اضافی  زیر سرتان بگذارید. با این کار، سرفه کردن شما در طول شب کمتر می‌شود.

خودتان را از مواد حساسیت‌زا دور نگه دارید. مواد حساسیت‌زا شامل گرد و خاک، ذرات آلاینده، کرک و پر و موی حیوانات و کپک هستند. دود سیگار هم سرفه و عطسه حساسیتی را تشدید می‌کند.

منبع : فوت وفن

درج دیدگاه

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید