تاثیرات استرس زیاد بر سلامتی بدن

نوشته شده توسط مامانا پلاس

تاثیرات استرس زیاد بر سلامتی بدن

اگر شما شخصیتی دارید که می‌توانید به راحتی از وقایع استرس‌ زای روزمره بگذرید، این یک نکته مثبت به شمار می‌رود و می‌تواند برای سلامتی شما مفید باشد. در یک مطالعه‌ در موضوع علم روانشناسی مشخص شده است، افرادی که به استرس خود ادامه می‌دهند – یعنی کسانی که روز بعد از یک واقعه استرس‌زا هنوز هم حس و حال منفی در رابطه با این واقعه دارند – مشکلات سلامتی مزمن بیشتری در دهه‌های آینده خواهند داشت.

محققان داده‌هایی را از یک نظر سنجی در سراسر کشور مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. در این نظر سنجی از بیش از ۱۱۰۰ بزرگسال درباره میزان (بر حسب عدد) و نوع تجربیات استرس‌زایی که هر روز داشتند را برای ۸ روز متوالی پرسیدند. این تجربیات استرس‌زا شامل هرچیزی از جر و بحث با افراد دیگر تا مشکلات در سرکار، خانه یا مدرسه بود. شرکت کنندگان واکنش‌های احساسی خود را نسبت به این عوامل استرس زا در همان زمان و پس از آن رتبه بندی کردند.

سپس محققان تقریبا ۱۰ سال بعد از شرکت کنندگان در مورد سلامتی و تحرکشان سوال شد از جمله اینکه آیا از ۲۶ بیماری مختلف مزمن، از جمله بیماری قلبی، سرطان، اختلالات خودایمنی، و یا بیماری‌ها و دردهای مفصلی، رنج می‌برند؟ همچنین از آنها خواسته شد تا مشخص کنند تا چه میزان سلامتی‌شان در نوع زندگی روزمره آنها نقش دارد.

مشخص شد آنهایی که بر روی استرس خود می‌مانند نسبت به افرادی که استرس خود را رها می‌کردند، حال بدتری داشتند.

نتایج نشان می‌دهد که رها نکردن استرس و فکر کردن زیاد بر روی یک واقعه استرس‌زا می‌تواند برای سلامتی شما مشکل ساز باشد و یادگیری اینکه چگونه با استرس بهتر مقابله کنیم و افزایش قابلیت انعطاف پذیری می‌تواند در جلوگیری از این مشکلات و حفاظت از سلامتی خود در طولانی مدت مفید باشد.

منبع : فوت وفن

درج دیدگاه

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید