راه رفتن از کنار پياده رو ،اعتماد به نفس کمتر

نوشته شده توسط مامانا پلاس

زندگی مثبت: روان‌شناسان بر اين باورند که معمولا کساني که از وسط پياده‌رو راه مي‌روند، نسبت به افرادي که از کنار و چسبيده به ديوار راه مي‌روند، داراي اعتمادبه‌نفس بالاتري هستند. به همين دليل براي تقويت اعتمادبه‌نفس، از وسط پياده‌رو حرکت کنيد. به‌علاوه، روان‌شناسان معتقدند قدم زدن تندتر در پياده‌رو هم مي‌تواند در افزايش اعتمادبه‌نفس افراد موثر باشد.

راه رفتن از کنار پياده رو ،اعتماد به نفس کمتر

راه رفتن در عذاب

معمولا در شهرهاي کوچک و مناطق کمتر توسعه‌يافته شهر‌هاي بزرگ، پياده‌روي استاندارد وجود ندارد و خيابان‌هاي اصلي، محل رفت و آمد افراد پياده شده‌اند. از طرف ديگر، در برخي خيابان‌ها، نه‌تنها پياده‌روها باريك هستند، بلكه دستفروش‌ها هم بساط پهن مي‌کنند.

بعضي از پياده‌روها هم که عملا به محلي براي قرار دادن ابزار و وسايل تعميرگاه‌ها، ميوه‌فروشي‌ها يا مصالح ساختماني ساختمان‌هاي نيمه‌کاره، تبديل شد‌ه‌اند. به همين دليل پياده‌رو در برخي از جوامع امروزي، معنا و کاربرد اصلي خود را از دست داده و خيابان‌ها به محل تردد عابران پياده تبديل شده است که اين موضوع مي‌تواند هم رانندگان و هم عابران پياده را آزار دهد و کلافه کند. درواقع، راه رفتن در خيابان به معناي عذاب دادن جسم و ذهن و روان افراد جامعه است.

پياده رو استاندارد و نشاط

تحقيقات نشان مي‌دهد اگر پياده‌رو‌هاي استاندارد، منظم و کنترل‌شده داشته باشيم، به ايجاد نشاط و آرامش افراد جامعه کمک خواهد شد و محل امن و ارزاني براي تفريح و گذران اوقات فراغت هم به وجود مي‌آيد.

اهميت پياده‌رو در کشورهاي توسعه‌يافته

خيلي زياد! در کشورهاي صنعتي و پيشرفته، پياده‌رو‌ها مهم‌تر از خيابان‌ها هستند زيرا مردم را به تحرک، ورزش و پياده‌روي منظم و روزانه تشويق مي‌کنند. اين مساله، علاوه بر افزايش سطح سلامت افراد جامعه، باعث کاهش بار ترافيکي و آلودگي صوتي و هوا، به‌دليل استفاده کمتر از وسايل نقليه هم مي‌شود.

از سوي ديگر، در کشورهاي توسعه‌يافته، اجازه حضور دستفروش‌ها را هم در پياده‌رو‌ها نمي‌دهند مگر در مکان‌هاي خاصي که مجوز آن صادر شده باشد. دليلش هم اين است که پياده‌رو، به همه شهروندان تعلق دارد و جزو حقوق آنها محسوب مي‌شود.

پيشنهاد پياده روي در تهران

بخش بزرگي ‌از دو خيابان «جمهوري» و «وليعصر(عج)» پياده‌رو‌هاي استانداردي دارند. پياده‌روهاي اين مناطق، پهن و طولاني هستند و مغازه‌ها و فروشگاه‌هاي متنوعي هم در سرتاسر آنها وجود دارد. قدم زدن در اين پياده‌رو‌ها آسان است و حتي باعث ايجاد آرامش رواني هم مي‌شود.

newyork

درج دیدگاه

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید