شاهکار هنری بسازید!

نوشته شده توسط مامانا پلاس

اگر دیوارهای خانه خالی است و می‌خواهید چند قاب برای پوشاندن آنها تهیه کنید، دست نگه دارید! به جای هزینه کردن و خرید قاب‌، شاهکار هنری خودتان را به دیوار نصب کنید!

 

برای گردش به پارک می‌روید، در کنار رودخانه قدم می زنید و یا در جنگل به کمپ رفته اید، هر جایی که هستید، شاخه‌های خشک و افتاده درختان بر سر زمین قابل یافت هستند. با اندکی ذوق و خلاقیت می‌توانید این شاخه‌ها را به یک اثر هنری، برای زینت بخشیدن به پذیرایی خانه‌تان تبدیل کنید.

به چه چیزهایی نیاز داریم؟

– یک تکه مقواری بزرگ به اندازه ۷۵ در ۶۰ سانتی متر

– مداد

– ماژیک سیاه

– ۲۰ تا ۲۵ شاخه کوتاه درخت، به قطر ۳ سانتی متر یا کمتر و طول ۴۵ سانتی متر یا کمتر

– انبر دست

– رنگ کاردستی، ۴ طیف مختلف از یک رنگ

– قلمویی برای رنگ آمیزی

– نخ نامرئی (از نخ‌های معمولی هم می‌توانید استفاده کنید)

– یک شاخه بزرگ، با قطر ۵ تا ۷ سانتی متر و طول ۷۵ سانتی متر

شروع کنیم!

نکته: از شاخه‌هایی استفاده کنید که کاملا مرده و خشک شده اند و بر روی زمین افتاده اند. اگر شاخه کاملا خشک شده باشد هنگامی که آن را خم می‌کنید به راحتی می‌شکند. با این روش شاخه‌های کاملا خشک شده را تشخیص دهید. شاخه‌هایی که هنوز خیس هستند، با خم کردن به راحتی نمی‌شکنند و تاب می‌خورند. شاخه‌هایی با ظاهر صاف بهترین شاخه‌هایی هستند که می‌توانید برای ساخت اثر هنری‌تان استفاده کنید. پس از آنهایی که پوستی ترک خورده و ناصاف دارند استفاده نکنید.

مرحله اول – شاخه‌ها را تمیز کنید

با استفاده ازآب گرم و فشار دست، تمام کپک‌ها، خاک و آلودگی‌های روی شاخه را تمیز کنید. پوسته‌های جدا شده از شاخه را هم بکنید و ظاهری صاف به آن ببخشید. حالا اجازه دهید شاخه‌ها کاملا خشک شوند و سپس از آنها استفاده کنید.

مرحله دوم – الگو را بکشید!

با استفاده از مداد، بر روی تکه مقوا طرح یک قلب بزرگ (و یا هر الگوی دیگری که می‌خواهید) را بکشید. حتما قرینه را رعایت کنید و طرحی با خطوط صاف بکشید. حالا با استفاده از ماژیک طرح نهایی را پر رنگ کنید تا قابل دید شود.

مرحله سوم – شاخه‌ها را بر روی طرح قرار دهید

شاخه‌های ضخیم تر را در وسط طرح قرار دهید. شاخه‌ها را به طور عمودی روی طرح بگذارید. حالا شاخه‌ها را بر اساس ارتفاعی که می‌خواهید، به وسیله انبر دست کوتاه کنید (طوری ارتفاع را تنطیم کنید که با ارتفاع طرح یکی باشد). به این صورت که ، آنها را روی طرح قرار دهید و ارتفاعی که مناسب است را با ماژیک روی آنها علامت بزنید، حالا با کمک انبر دست آنها را در جای علامت زده شده بشکنید. می‌توانید به جای انبر دست از اره هم استفاده کنید، اما انبر دست ظاهری طبیعی تر به کار می‌دهد.

مرحله چهارم – شاخه‌ها را به حالت سایه روشن رنگ کنید

به وسیله روشن ترین رنگ، جایی از شاخه ‌را که می‌خواهید رنگ در آنجا تمام شود، به طور افقی، علامت بزنید (مانند شکل) بهتر است بیشتر از نصف شاخه را رنگ کنید. با تیره ترین رنگ شروع کنید و حدود ۵ سانتی متر از انتهای شاخه‌های وسطی را با آن رنگ بزنید. تمام دور شاخه را رنگ کنید. همانطور که به طرف شاخه‌های اطراف قلب می‌روید، از ارتفاع رنگ تیره کم کنید.

حالا دومین رنگ تیره تر را بردارید و چند سانتی متر روی شاخه، و در بالای رنگ تیره اول، را با آن رنگ بزنید. ارتفاع این رنگ باید از ارتفاع رنگ قبلی بیشتر باشد. رنگ را بر شاخه، در جایی که دو رنگ به هم می‌رسند، طوری بزنید که با هم مخلوط شوند. این کار را برای رنگ بعدی و در آخر روشن ترین رنگ هم تکرار کنید.

مرحله پنجم – شاخه‌ها را گره بزنید

شاخه ۷۵ سانتی متری را در بالای قلب قرار دهید. نخ نامرئی را به دور شاخه بپیچید و آن را گره بزنید. نخ را محکم از شاخه بزرگ به سمت شاخه‌های عمودی پایینی بکشید و همانطور که نخ را صاف نگه داشته اید، از بیرونی ترین شاخه شروع کنید و ببینید که باید نخ را به کجای شاخه ببندید. آن محل را با انگشت‌تان مشخص کنید و نخ را به آرامی به دور آن بپیچید. حالا نخ را به دور آن گره بزنید و برای تمام شاخه‌های عمودی همین کار را انجام دهید.

مرحله ششم – جای نخ را درست کنید

شاخه بزرگ افقی را به دیورا آویزان کنید. برای اینکه هر شاخه در جای درست خود قرار گیرد، با استفاده از ناخن، نخ‌ شاخه‌هایی که فاصله زیادی از هم دارند را، بر شاخه افقی، به هم نزدیک تر کنید. شاخه‌ها نباید روی هم بیافتند، اما در عین حال، نباید فاصله زیادی هم داشته باشند.

حالا چند قدم عقب تر بروید و اثر هنری‌تان را نگاه کنید!

شاهکار هنری بسازید!

منبع : فوت وفن

درج دیدگاه

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید