فوت‌وفن محاسبه ضربان قلب ایده‌آل شما در هنگام ورزش

نوشته شده توسط مامانا پلاس

فوت‌وفن محاسبه ضربان قلب ایده‌آل شما در هنگام ورزش

آیا می‌دانید ضربان قلب ایده‌ال شما برای ورزش چقدر است و چطور باید آن را محاسبه کنید؟ با فوت‌وفن همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

 

ضربان قلب ایده‌آل ضربانی است که قلب را ورزش می‌دهد اما استرس و فشار زیاد بر آن وارد نمی‌کند. این قانون روشی است که توسط پزشکان متخصص قلب توصیه می‌شود اما یادتان باشد که هر کس ضربان قلب متفاوتی دارد. همیشه قبل از شروع هر برنامه ورزشی باید پزشک خود را مطلع کنید.

اولین قدم برای محاسبه ضربان قلب ایده‌ال این است که عدد سال سن خود را از ۲۲۰ کم کنید. مثلاً اگر ۲۰ سالتان است، حاصل ۲۰۰ می‌شود.

سپس، پاسخ خود را در ۷۵ درصد ضرب کنید تا پاسخ نهایی را پیدا کنید. پاسخی که به دست می‌آورید ضربان قلب ایده‌آل شماست که باید در اوج تمرین داشته باشید و از آن حد بالاتر نرود. اگر ۲۰ سال سن دارید و پاسخ شما ۲۰۰ است، بنابراین باید ۲۰۰ را در ۷۵ درصد ضرب کنید. پاسخ شما ۱۵۰ خواهد بود که نشان دهنده تعداد ضربان قلب شما در دقیقه است.

فوراً، بعد از ورزش، تعداد نبض خود را از روی مچ دستتان به مدت ۱۵ ثانیه بشمارید، حاصل را در عدد ۴ ضرب کنید و با چیزی که ایده‌آل شما در مرحله بالا است مقایسه کنید. یادتان باشد که شما باید فقط ۱۵ ثانیه نبض خود را اندازه بگیرید.

لوازم مورد نیاز:

  • ساعت مچی
  • ماشین حساب

نکته:

فکر نکنید که خیلی زیاد و خیلی سریع باید ورزش کنید. اگر اندام متناسبی نداشته باشید، طبیعی است که رسیدن به ضربان قلب ایده‌آل زمان می‌برد. بیش از اندازه به بدن خود فشار نیاورید و از آن سخت کار نکشید.

هشدار:

همیشه با پزشک خود در مورد اهدافی که در سر دارید و دوست دارید با ورزش کردن به آنها برسید مشورت کنید تا او بتواند ضربان قلب ایده‌آل و سالم شما را بسنجد و سپس ورزش کردن را آغاز کنید. این مقاله صرفاً جهت راهنمایی شما بود.

منبع : فوت وفن

درج دیدگاه

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید