نحوه غذا خوردن کودکان، چه کارهایی بهتره؟

نوشته شده توسط مامانا پلاس

به طور معمول اگر کودکان بیمار نباشند می توانند بر غذا خوردن تمرکز کنند و از آن لذت ببرند. و در یک مدت زمان معقولی غذای خود را به اتمام برسانند.

کودک شما بسیار آرام غذا می خورد
به طور معمول اگر کودکان بیمار نباشند می توانند بر غذا خوردن تمرکز کنند و از آن لذت ببرند. و در یک مدت زمان معقولی غذای خود را به اتمام برسانند. اگر کودک شما خیلی آرام غذا می خورد و بیشتر از یک ساعت غذا خوردن او طول می کشد علل را بررسی نمایید.
علت ها
کودک شما کلا آرام است و در انجام بقیه فعالیت های روزانه نیز به همین گونه است. کودک تمایل دارد مادر یا پدر وی مدت زمان بیشتری با او باشند پس غذای خود را کندتر می خورد.
هنگام خوردن غذا بازی می کند یا تلویزیون می بیند. غذا برای کودک سفت است و مدت زمان بیشتری جهت جویدن غذا لازم است.
چه کاری باید انجام دهیم؟
بپذیرید کودک شما در همه فعالیت ها و از جمله غذا خوردن به همین صورت است. میزان حرکات ظریف دستان کودک خود را نظم دهید تا مهارت کودک شما در غذا خوردن افزایش یابد.
زمان مناسبی به کودک خود اختصاص دهید. زمانی را بعد از غذا با او صحبت کنید. اجازه دهید کودک متوجه شود تنها در زمان صرف غذا والدین در کنار او نیستند و بعد از غذا نیز همچنان به وی توجه دارند. محیط غذا خوردن کودک آرام و به دور از تنش باشد.
چه کاری نباید انجام دهیم؟
وقتی کودکتان خیلی آهسته غذا می خورد خودتان اقدام به غذا دادن به کودک نکنید. غذاهایی که برای کودک آماده می کنید نباید خیلی سفت و در لقمه های بزرگ باشد که کودک وقت زیادی صرف جویدن آنها نماید.

منبع : نی نی سایت

درج دیدگاه

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید