واریس واژن در بارداری چیست؟

نوشته شده توسط مامانا پلاس

وب سایت نی نی بان: علائم واریس واژن اغلب به‌صورت ورم و کبودی رگ‌ها در ناحیه‌ی لب بزرگ یا کوچک واژن ظاهر می‌شود. این رگ‌ها کشیده و ضعیف می‌شوند اما گاهی با لمس نیز حس نمی‌شوند.

واریس واژن در بارداری چیست؟

واریس واژن در بارداری چیست؟

واریس ناحیه‌ی تناسلی خارجی در میان ۱۰% از خانم‌های باردار اتفاق می‌افتد و معمولا در سه ماهه‌ی دوم و در حدود ماه پنجم رخ می‌دهد. علائم آن اغلب به‌صورت ورم و کبودی رگ‌ها در ناحیه‌ی لب بزرگ یا کوچک واژن ظاهر می‌شود. این رگ‌ها کشیده و ضعیف می‌شوند اما گاهی با لمس نیز حس نمی‌شوند.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید…چند ترفند برای دارو دادن به نی نی

واریس واژن در بارداری چیست؟
«دارو دادن به کودکم به یک کابوس تبدیل شده است. چکار کنم تا دارویش را راحت بخورد؟»، «هرچه دارو به بچه‌ام می‌دهم همه را از دهانش بیرون می‌ریزد. چه کار کنم؟» این سوال‌ها و سوال‌های دیگری که نگرانی مادران را در دارو دادن به بچه‌ها دوچندان می‌کند. به همین دلیل در گفتگو با دکتر علی‌اصغر متقی، متخصص کودکان و نوزدان درباره راه چاره این مشکل پرسیده شده است.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید…مراحل صدور گذرنامه برای کوچولوها

واریس واژن در بارداری چیست؟

بچه‌های امروز خیلی چیزها دارند که پدرومادرهایشان احتمالا حتی فکر داشتن چنین امکانات یا وسایلی را هم نمی‌کرده‌اند. انواع و اقسام گجت‌ها، کنسول‌های بازی، پیشرفت‌های مختلف و وسایلی که زمینه راحتی و آسایش آنها را از بدو تولد تامین می‌کنند. آنها در دنیایی متفاوت از والدین‌شان رشد می‌کنند و حتی دنیاهای متفاوتی را می‌توانند ببینند! بچه‌های امروز، به لطف همین تغییرات، در حالی که پدرومادرهایشان در کودکی سفر امامزاده داوود را با کلی ذوق و شوق می‌رفتند، می‌توانند به کشورهای مختلف سفر کنند. هر کدام از این دردانه‌ها برای خودشان پاسپورتی دارند که در آن مهر یکی،دو فرودگاه خارجی خورده است.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید…


کفش کودک چه خصوصیاتی داشته باشد؟

واریس واژن در بارداری چیست؟

هنگامی که فرزند شما آماده راه رفتن در بیرون از خانه شد به کفش احتیاج خواهد داشت. کفش تنها برای حفاظت از پنجه پاها لازم است و نه برای نگه داشتن آن ها. عضلات پا، پنجه پاها را به حد کافی نگه می دارند.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید…


بیرون رفتن با نوپای لجباز!
 

واریس واژن در بارداری چیست؟

برای کودکان دو ساله پر تحرک مراکز خرید و مغازه های خواربار فروشی پر از اتفاقات فریبنده است و آن ها دست مادر را دشمن آزادی خود می دانند. کاملا طبیعی است که فرزند شما بخواهد آزادانه بدود. برای این که کنجکاوی او را سرکوب نکنید باید قوانین نزدیک یکدیگر بودن را به صورت متفکرانه به او گوشزد کنید.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید…

منبع : برترینها

درج دیدگاه

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید