پرورش حواس کودک 12 ماهه

نوشته شده توسط مامانا پلاس

وب‌سایت کودک آنلاین: کودک شما در یک سالگی عاشق لمس کردن چیزهای مختلف بوده و به وسیله ی آن حس جدیدی را تجربه می نماید. تجربه ی حس خیسی ، تجربه ی دست زدن به ژله ی سرد و لیز ، و یا تجربه ی در دست گرفتن قالب یخ سرد و سفت ، برای او واقعا لذت بخش است.

او حتی از شنیدن صداهای جدید مثل صدای کوبیدن قاشق به روی میز و یا صندلی خودش هم لذت می برد . از کمک کردن به کودکتان برای تجربه کردن حس های مختلف نسبت به محیط اطراف ، لذت ببرید :

پرورش حواس کودک 12 ماهه

مراحل و گام ها:

1 . برای او انواع و اقسام کتاب های مختلف را بخوانید. اگر می بینید که علاقه مند است تا خودش به تنهایی کتاب را ورق بزند ، حتما این اجازه را به او بدهید.

2 . او را با انواع موسیقی آشنا کنید. زمانی که در ماشین هستید ، بهترین موقع برای شنیدن آهنگ های مختلف است. اگر کودک شما در سنین کم به موسیقی گوش دهد ، ممکن است در آینده این علاقه را گسترش داده و به آن به صورت جدی بپردازد.

3 . چند جفت کفش مختلف را روی زمین جلوی او بگذارید . یک لنگه از کفش ها را بردارید و به او بدهید. سپس ببینید که میتواند لنگه دیگر آن را پیدا کند یا خیر.

4 . یک لوله ی دراز مقوایی به او بدهید ، مثلا رول داخل دستمال کاغذی . سپس به او نشان دهید که چگونه میتواند به کمک آن توپی را بر روی زمین به این طرف و آن طرف هل دهد.

5 . ببینید آیا کودکتان میتواند ماشین اسباب بازی اش را روی زمین به سمت جلو هل دهد و به حرکت درآورد. یک نوار یا روبان به ماشین ببندید . حالا ببینید به کمک نوار میتواند ماشین را این طرف و آن طرف بکشد.

6 . به کمک یک جعبه برای ماشین او یک تونل درست کنید. سپس به او نشان دهید که چگونه میتواند ماشین را به داخل تونل هل دهد و بیرون آمدن آن را از طرف دیگر تماشا کند.

7 . با یکدیگر برقصید : دست های او را در دست تان بگیرید و بگذارید تا او با آهنگ بالا و پایین بپرد و برقصد . یا این که او را در بغل بگیرید و همراه هم با آهنگ مورد علاقه تان برقصید.

8 . دست زدن را با هم تمرین کنید. آهنگی را که ریتم مارش دارد ، بگذارید و همراه با موزیک با هم دست بزنید.

منبع : برترینها

درج دیدگاه

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید