چند نکته ساده برای مبارزه با التهابات

نوشته شده توسط مامانا پلاس

چند نکته ساده برای مبارزه با التهابات

آگاهی از رابطه بین التهابات و بیماری‌های مزمن، موجب فراوانی برنامه‌های رژیم غذایی، مکمل‌های غذایی، و برنامه‌های شیوه زندگی شده است. بسیاری از آنها بدین معنی است که برای بهبود سلامتی و تسکین التهابات راه حل‌های زیاد و جدیدی وجود دارد.

این موضوع درست است که دانشمندان پیچیدگی های جدید را کشف کرده و دانش خود را در مورد فاکتورهایی که ممکن است باعث التهاب یا کمک به مقابله با آن شوند، گسترش دهند اما بسیاری از راهنما‌ها و توصیه‌ها برای برطرف کردن التهابات در واقع همان توصیه‌های بهداشتی است که مادربزرگانمان به ما داده اند.

انتخاب غذاهای سالم

رژیم‌های غذایی ما نقش مهمی را در التهاب مزمن بازی می‌کنند، زیرا باکتری‌های گوارشی ما نوعی مواد شیمیایی را تولید می‌کنند که ممکن است التهابات را تحریک یا سرکوب کنند. باکتری‌هایی که در روده ما قرار دارند و همچنین مواد شیمیایی که تولید می‌کنند بسته به غذایی که می‌خوریم می‌توانند متفاوت باشند.
برخی از غذاها باعث رشد جمعیت باکتری‌هایی می‌شوند که التهاب را تحریک می‌کنند، در حالی که برخی دیگر باعث رشد باکتری‌هایی می‌شوند که التهاب را سرکوب می‌کند.

احتمالا شما قبلا از بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌هایی که با کاهش التهاب و بیماری های مزمن ارتباط دارند، لذت برده‌اید. تا زمانی که به هیچ یک از این غذاها یا نوشیدنی ها حساسیت نداشته باشید، اینها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • میوه‌ها و سبزیجات. بیشتر میوه‌ها و سبزیجات رنگ روشن به طور طبیعی حاوی مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان‌ها و پلی فنل‌ها – ترکیبات بالقوه حفاظتی موجود در گیاهان – هستند.
  • آجیل و دانه ها. مطالعات نشان داده اند که آجیل و دانه‌های مصرفی با کاهش نشانه‌های التهاب و خطر ابتلا به بیماری ‌های قلبی عروقی و دیابت همراه است.
  • نوشیدنی‌ها. به نظر می‌رسد پلی فنل‌ها در قهوه و فلاونول‌ها در کاکائو خواص ضد التهابی دارند. همچنین چای سبز غنی از  پلی فنل ها و آنتی اکسیدان ها است.

منبع : فوت وفن

درج دیدگاه

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید