چگونه پوستی نرم داشته باشیم؟

 

فرقی نمی کند مشکل خشکی پوست در قسمت پاشنه پا دارید یا در پوست سر، ما راه هایی به شما پیشنهاد می کنیم تا پوستی نرم داشته باشید.

پوستی نرم در تمام فصول

به نظر می رسد پوست شما از دسامبر تا مارس آفتاب سوخته می شود. نیل اسشولتز، متخصص پوست در نیویورک می گوید: “پوست خشک در زمستان که دما و رطوبت پایین تر است و رطوبت پوست به هوا بخار می شود، بدتر است. “ روش های اسانی وجود دارد که به شما کمک می کند از این مشکل در امان باشید.

برای صورت

پوست نرم و لطیف صورت

پوست نرم و لطیف صورت

صورت همیشه با عناصر بیرون در تماس است. با استفاده از کرم های ضدپیری و ضد آکنه می توانید مشکلات ایجاد شده برای پوست را برطرف کنید.

طرح پیشگیری: “امیلی آرچ، MD، متخصص پوست در زیبایی شناسی در شیکاگو” پاک کننده های جانشین با مواد تشکیل دهنده فعال برای آبرسانی و بدون صابون ” را توصیه می کند. ما پاک کننده های SkinCeuticals  (۳۴ دلار(  را دوست داریم.

بهترین درمان: دکتر آرچ می گوید: “هنگامی که پوست شما پوسته پوسته می شود، معمولا به صورت طبیعی دوست دارید پوسته ها را بخارانید اما این کار باعث بدتر شدن شرایط می شود. به جای این کار از هیدراتاسیون استفاده کنید. صبح از سرم هیالورونیک بر پایه اسید مانند Dermalogica Skin Hydrating Booster (59 دلار) استفاده کنید. شب نیز از کرم صورت استفاده کنید. کرم  PCA Skin HydraLuxe Intensive Hydration را امتحان کنید. (۱۴۷ دلار)

برای پوست سر

پوست سر نرم و لطیف

پوست سر نرم و لطیف

نکته: شوره سر به وسیله تخمیر ایجاد می شود و فقط ناشی از پوست خشک نمی باشد.

طرح پیشگیری: میشل هنجانی گالانت، MD، استاد دانشکده پوست در دانشگاه استنفورد می گوید: دو تا سه بار در هفته از شامپو با پرییتین برای کمک به کاهش تخمیر و پوسته شدن استفاده کنید. سعی کنید از شامپو ضد شوره سر داو Dermacare Dryness (6 دلار) استفاده کنید.

بهترین درمان: دکتر آرچ می گوید: شامپو با سالیسیلیک اسید، سلول های مرده را تجزیه می کند و مانع از تشکیل پوسته می شود. بگذارید شامپو دو تا پنج دقیقه بر روی پوست بماند. از شامپوی ضدشوره Aveda استفاده کنید (۳۰ دلار)

برای بدن

غدد چربی کمتر بر روی بدن نسبت به صورت باعث می شود بدن خشک تر از صورت باشد.

طرح پیشگیری: سعی کنید زمان کمتری در حمام سپری کنید، از آب ولرم استفاده کنید و از sudsing استفاده نکنید. دکتر اسشولتز می گوید: نقاطی که روزانه باید با صابون بشویید زیر بغل و کشاله ران می باشد. در هنگام شستن بدن از مواد شستشوی مرطوب مانند مواد هیدراته CeraVe استفاده کنید (۱۱ دلار) سپس از لوسیون استفاده کنید.

بهترین درمان: از لوسیون حاوی عصاره های شیمیایی مانند لوسیون روزانه مرطوب کننده AmLactin  استفاده کنید (۱۳ دلار)؛ کرم بدن را به صورت لایه ای ضخیم بر روی پوست بمالید؛ ما از La Roche-Posay Lipikar Balm AP و کرم مرطوب کننده ترمیمی (۲۰ دلار) استفاده میکنیم. سپس PJ بر روی آن اعمال کنید.

برای لب ها

پوست نرم لب

پوست نرم لب

غریزه انسان برای مرطوب نگه داشتن در هنگام ترک خوردگی لب باعث بهتر شدن شرایط نمی شود؛ بزاق سلول های سالم روی لب ها را حل می کند و باعث خشکی بیشتر می گردد.

طرح پیشگیری: بر روی لب مرهم بمالید. این کار را دوباره انجام دهید. دکتر آرچ می گوید: “لب های شما باید به طور مداوم پوشیده باشد به طوری که هر زمان که بافتی را می بوسید، اثر لب ها بر روی بافت به جا بماند “. او می گوید: وازلین، لانولین و موم انتخاب های خوبی هستند. آنها مانند یک مانع در برابر عناصری عمل می کنند که باعث ترک خوردگی لب ها می شوند. از روغن Lano Lips 101  استفاده کنید (۱۷ دلار).

بهترین درمان: هنگامی که لب ترک می خورد، مرهم لب به تنهایی موثر نیست. یک لایه مرطوب کننده ساده زیر مرهم اعمال کنید. با استفاده از پاک کننده های کرمی و حوله از شر پوسته ها خلاص شوید و آنها را به آرامی پاک کنید. لب ها نخارانید تا از تحریک جلوگیری شود.

برای پاها

پوست نرم پاها

پوست نرم پاها

پوست ضخیم کف پا به طور کلی خشک است و فشار بیش از حد از ایستادن یا راه رفتن برای مدت زمان طولانی باعث می شود این پوست بیشتر در معرض ترک خوردن باشد و باعث درد پا شود.

طرح پیشگیری: پاها را در آب گرم چند دقیقه نگهدارید، سپس بر روی قسمت های پوسته شده کرم بمالید، می توانید از کرم Flexitol Heel Balm (14 دلار) استفاده کنید. نه تنها مرطوب کننده، بلکه ماده شیمیایی پوسته بردار نیز پوست را خشک می کند.

بهترین درمان: پوست مرده را با استفاده از سنگ پا تمیز کنید، می توانید از the Amopé Pedi Perfect Electronic Foot File Extra Coarse استفاده کنید (۳۰ دلار). فقط از این ماده بر روی پای خشک استفاده کنید. زیرا این ماده نفوذ کرده و به پوست مرطوب آسیب وارد میکند. هر هفته این کار را انجام دهید و پاها را با لایه ضخیمی از کرم و جوراب بپوشانید.

منبع : پزشکین

درج دیدگاه

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید