۵ اشتباهی که نباید در دهه سوم زندگی مرتکب شوید

نوشته شده توسط مامانا پلاس

برترین ها – ترجمه از حمید پاشایی: 5 چیزی که در دهه 20 سالگی خودم باید از آنها دوری کنم چه چیزهایی هستند؟ این پرسشی است که یکی از کاربران وبسایت پرسش و پاسخ Quora مطرح کرده، و اندرو فربی نویسنده سه کتاب پر فروش به این سؤال پاسخ داده است.

۵ اشتباه مهلک که نباید در دهه ۲۰ سالگی خود مرتکب شوید

من در دوران 20 سالگی خودم اشتباهات بسیاری را مرتکب شدم. در نهایت، همه چیز به بهترین شکل برایم پیش رفت و امروز من زندگی ای دارم که هیچ وقت فکر نمی کردم امکان پذیر باشد. ولی اگر از یک سری چیزها دوری کرده بودم، نتایجی که امروز به آن ها دست پیدا کرده ام می توانست خیلی زودتر اتفاق بیفتد. به تذکرات من گوش کنید تا کلی رنج و دردسر را از سر خودتان باز کنید.

1. دوستان سطح پایین

وقتی از اصطلاح دوستان سطح پایین استفاده می کنم، منظورم وضعیت مالی یا وضعیت اجتماعی آن ها نیست. بلکه به وضعیت شخصیتی آن ها اشاره دارم.

دوستان سطح پایین دوستانی هستند که فاقد بلندپروازی، انگیزه، و اشتیاق برای پیشرفت هستند. آن ها افرادی منفی نگر هستند که نقش قربانی را بازی می کنند و دیگران را به خاطر نتایج خود سرزنش می کنند.

این افراد همچون طاعونی هستند که باید از آن ها دوری کنید.

اگر می خواهید در دهه 20 سالگی خود و پس از آن موفق شوید، یک چیز را به خاطر بسپارید: اگر دوستانتان را به من نشان دهید، من آینده تان را به شما نشان خواهم داد. کسی که با او وقت خود را سپری می کنید سرنوشت شما می شود. پس مراقب باشید که اجازه می دهید چه کسی وارد قلمرو داخلی شما می شود و همیشه به دنبال این باشید که زمان خود را با برندگان سپری کنید.

2. روابط هم وابسته

هیچ چیز شما را سریع تر از رابطه ای وابسته نابود نمی کند.

چه شما فرد وابسته باشید (کسی که از روابط استفاده می کند تا عزت نفس خود را به دست آورد) یا فرد توانمندساز (کسی از روی ترس در کنار فرد وابسته باقی می ماند)، شما زندگی خود را از بین می برید و نتایج خود را نابود می سازید. تمام!

روابط می تواند نیروی محرکه ای باشد که شما را به سمت زندگی رویاهایتان سوق می دهد، و یا لنگری باشد که شما را در بندرگاه نگه داشته است.

در یک رابطه سالم دو فرد مستقل حضور دارند که به کنار هم می آیند و مهارت ها و ویژگی های منحصر به فرد خود را می آورند تا زندگی ای بهتر از چیزی بسازند که هر یک به تنهایی می توانند داشته باشند.

اگر شما در رابطه ای هم وابسته هستید، لازم است که بنشینید و شرایط را ارزیابی کنید. اگر می توانید رابطه را با ایجاد مرزها و به دست آوردن زمان مفید تنهایی حفظ کنید، پس این کار را انجام دهید.

در غیر این صورت، به زندگی خود ادامه دهید و به خودتان لطفی کنید. پایان داستان!

3. مواد مخدر و الکل

هیچ چیز زندگی شما را سریع تر از مواد مخدر و الکل از بین نمی برد. منظورم از مواد مخدر، موادی مثل هروئین، کوکائین، مت‌آمفتامین (شیشه) و موادی از این دست است.

این مواد شما را به درون پوسته ای از چیزی که بودید می برد و زندگی شما را به کلی نابود می کند.

تحت هیچ شرایطی به سراغ این چیزها نروید.

4. کُنج راحتی شما

اگر می خواهید زندگی پر عظمتی را سپری کنید، باید از کنج راحتی خود خارج شوید. هیچ کس تا به حال با باقی ماندن در کنج راحتی خود به هیچ دستاورد بزرگی دست پیدا نکرده است.

ما این همه داستان در مورد مردان و زنان بزرگ به این خاطر نمی نویسیم که کاری که انجام دادند آسان بود.

جامعه به کسانی پاداش می دهد که کارهای سختی که برای سپری کردن یک زندگی خوب لازم است را انجام دهند.

همه این قابلیت را دارند که فراتر از بزرگترین رویاهای خود موفق شوند. ولی برای این منظور، شما باید این حقیقت را قبول کنید که افراد موفق کارهای سخت انجام می دهند. آن ها از کنج راحتی خود بیرون می روند و وارد ناشناخته ها می شوند. آن ها با شجاعت به جلو حرکت می کنند و مسیر خود را رسم می کنند.

شما هم در دهه 20 سالگی خود از کنج راحتی خودتان خارج شوید و وارد زندگی شوید.

5. آدم معمولی

اگر یک چیز باشد که لازم است بیش از هر چیز دیگری از آن دوری کنید، «معمولی بودن» است.

معمولی یعنی اینکه همیشه زیر قرض باشید، فقط به وسیله حقوق آخر ماه خود زندگی کنید، در 30 سالگی خود طلاق بگیرید، شغلی را انجام دهید که از آن متنفرید، و شکمی پر از چربی داشته باشید.

معمولی بودن را فراموش کنید.

معمولی بودن در تضاد با عظمت است، و اگر می خواهید در دهه 20 سالگی خود موفق باشید، در هر شرایطی باید از آن دوری کنید.

کاری را انجام ندهید که بقیه مردم انجام می دهند.

زمان خود را آن گونه سپری نکنید که اکثریت سپری می کنند.

محصولات مزخرفی مثل آن ها نخرید، شغل هایی مثل آن ها انجام ندهید، و مثل آن ها زندگی نکنید.

معمولی بودن را فراموش کنید، استثنایی باشید.

منبع : برترینها

درج دیدگاه

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید